Europa Środkowa z pewnością jest regionem w którym znajdziemy całe mnóstwo interesujących krajów. Polska należy tutaj naturalnie do zdecydowanie najlepszych przykładów, choć z drugiej strony warto czasami wybrać się za granicę, ponieważ z racji niewielkich odległości nie wydamy na to zbyt wielkich pieniędzy a z drugiej strony będziemy mogli w taki sposób zobaczyć sporo interesujących miejsc.
Do zdecydowanie najlepszych propozycji na pewno należą tu Węgry, leżące całkiem blisko Polski – pomiędzy naszymi krajami stoi tylko Słowacja. Pomimo tego, że jest to stosunkowo niewielki kraj, to jednak będziemy w nim mogli podziwiać zarówno wiele pełnych uroku miast jak i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje naturalnie Budapeszt, który wszystkimi oferowanymi przez siebie zabytkami potrafi dosłownie zachwycić nawet najbardziej wymagające osoby. Jeśli chodzi o środowisko naturalne, to jednym ze zdecydowanie najciekawszych miejsc jest tutaj słynne jezioro Balaton, które jest największym zbiornikiem wodnym tego typu w tym regionie Europy.
Jak zatem widać, Węgry z pewnością mają do zaoferowania bardzo wiele interesujących rzeczy. Bardzo ciekawy może być również fakt, że Polacy i Węgrzy dzielą ze sobą wspólną historię oraz trwającą już od całych wieków przyjaźń, przez co wakacje w tym państwie będą jeszcze ciekawszą propozycją dla nas wszystkich.
źródło: http://peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, azs-bydgoszcz.pl, www.willsoor.com.pl

Comments are closed.